אודות

מטרות האתר:
נחילי המדוזות בחופי ישראל הים תיכוניים מוכרים כבר 30 שנים ויותר והיינו מצפים שבמשך תקופה שכזאת נשכיל להבין היטב את היצורים הללו, ונוכל לתת לדייגים ולמתרחצים תחזית מדוזות די מדויקת ואולי אפילו למצוא פתרונות לבעיה. מסתבר שאנחנו לא כל כך מבינים את הלכותיהן ולא יכולים לחזות מתי יופיעו נחילי מדוזות וכמה זמן הם ישהו בחופינו. כמו כן, איננו יכולים כיום לומר מראש איזה מיני מדוזות נמצא בים. כלומר, רשימת השאלות בקשר למדוזות ארוכה הרבה יותר מרשימת התשובות. לאור חוסר הידע הזה החלטנו (ראו "אודותינו") להקים אתר בעברית כדי להסתייע בכם, המבקרים או עובדים בים לאסוף מידע (לחצו על "תצפיות/דיווחים") על המדוזות לאורך חופינו ובכך לשפר את הבנתנו אודותם. אנו רוצים לדעת דברים בסיסיים כגון: מתי והיכן הן מופיעות? באיזה תנאים (למשל בים שקט, לאחר גשם, עם עליית טמפ' הים)? באיזה מיני מדוזות מדובר? באיזה צפיפות הן מופיעות?
באתר אנחנו גם חושפים את המדווחים והמתעניינים למידע חשוב אודות המדוזות... 
   
אודותינו:
אנחנו קבוצת חוקרים וסטודנטים בחוג לציוויליזציות ימיות  (ביה"ס ללימודי ים ע"ש ליאון צ'רני) ובמכון ללימודי ים באוניברסיטת חיפה המתעניינים באקולוגיה ימית בכלל ובמדוזות בים התיכון, בפרט. 

ד"ר דרור אנג'ל: אקולוג ימי החוקר את החי בעמודת המים ובקרקעית הים ומתעניין בשינויים שחלים בקרב יצורים שסביבתם ובית הגידול שלהם השתנו. שינויים אלה בבית הגידול כוללים שינוי אקלימי, זיהום, עקת חמצן, פלישת מינים, חקלאות ימית ועוד.

ד"ר דור אדליסט: אקולוג ימי. חוקר דיג ימי, מינים פולשים, שוניות מלאכותיות, חקלאות ימית בים הפתוח, שירותי מערכות אקולוגיות ומאז 2008 גם מדוזות. מנסה להבין את החיים בים דרך יצירה וניתוח של בסיסי נתונים גדולים. שואף לגשר דרך בחינת מגמות בזמן ובמרחב על הפערים שבין האקדמיה והעולם שמחוץ לה , למשל בהבנת הדרך בה מדוזות ומסרקניות משפיעות על האדם ומושפעות מפעולותיו, ובהנגשת הידע המושג על ידי הציבור, למען הציבור.

נועה נקאר: בעלת תואר שני בחוג לציוויליזציות ימיות. מחקרה על היבטים אקולוגים של מדוזות בים התיכון של ישראל ושל החוטית הנודדת בפרט היה פורץ דרך. הוא התמקד במחזור החיים של מדוזות ובשלב הישיב שלהן (פוליפ) בחופי ישראל ושילב מודלים מעולם הכלכלה עם הפן האקולוגי, בכדי להבין כיצד תופעות אקולוגיות עשויות להשפיע על היבטים כלכליים. חזון: לקרב את היושבים במגדל השן אל ליבו של העם.